DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Malování - výběr barev

Služba hodinového manžela

Malování

 

Maluji bíle i barevně standartně Primalexem nebo REMALem. Pro barevné odstíny je možno použít vzorník Primalex plus se 12 barevnými odstíny, vzorník mám k dispozici a na místě si můžete barvu vybrat. Pokud máte již definovanou přesnou barvu - odstín RAL, pak mohu požadované namíchat v Míchacím centru Hornbach, kde jsem profesionálním zákazníkem. Míchací centrum disponuje zhruba 1000 barevných odstínů.  Nároky na standartní malování bytových prostor vyhoví Primalex Plus nebo REMAL plus, pokud máte požadavky na vyšší bělost ( obsah BA SO4) pak maluji například Primalex Polar. Úspěch malování záleží na kvalitě podkladu proto nabízím škrábání a mytí stěn, opravu prasklin a nerovností tmelením a penetraci podkladu. Ceny za malování jsou v kapitole ceník, tyto zahrnují pouze práci, materiál je účtován zvlášť. Podle dohody jsem však schopen nacenit malované prostory včetně materiálu ( nutná prohlídka).

Před tím, než začnete malovat nebo než se rozhodnete pozvat malíře se musíte rozhodnout, jakými barvami budete malovat.

Charakter barvy může napovídat, kde ji bude vhodné použít ve vašem domově, protože různé barvy mohou měnit způsob, jakým na určitý prostor reagujete a jakým ho využíváte. Pozorovatelé zjistili, že v oranžové místnosti bývají lidé společenští, rozmlouvají spolu a přecházejí z místa na místo. Chcete-li tedy, aby místnost působila přátelským dojmem a podporovala komunikaci, použijte v ní oranžové nebo žluté tóny. Zato v modné místnosti jsou lidé uzavřenější, méně komunikativní, spíše zůstávají sedět. Dáváte-li přednost klidu, použijte při zařizování právě této barvy.

Barvy se mohou třídit nejrůznějšími způsoby, ale pro zařizování interiérů je nejvhodnější je rozdělovat na teplé, studené a neutrální.

 

Teplé barvy

Teplé barvy, jako červená, oranžová a žlutá, jsou výrazné, působivé a povzbuzující. Jsou to barvy slunce a ohně, okamžitě vám díky nim bude tepleji. Červená zvyšuje chuť k jídlu, proto ji možná tolik lidí instinktivně vybírá do jídelen. Místnost vyzdobená teplými barvami bude působit útulněji.

 

Studené barvy

Zelená, modrá a další studené barvy jsou uvolňující, klidné a konejšivé. Jsou to barvy přírody, vyskytují se v moři, obloze, listí. Studené barvy oticky zvětšují, menší místnost díky nim bude působit rozlehleji. 

 

Neutrální barvy

Béžové, šedohnědé, šedé a smetanové barvy jsou neutrální, podobně jako černá a bílá. Výrazné neutrální barvy, jako černá a bílá, jsou v protikladu s dnešním barevným světem. Lidé, kteří mají v oblibě neutrální barvy, bývají nezávislí a uzavření. Neutrální barvy vám poskytují prázné plátno, které se vám přizpůosobí, a vytvářejí úžasnou paletu, na níž můžete experimentovat s dalšími barvami. Také se ideáln hodí pro tlumení výrazných odstínů. Dávají jim přednost lidé, kteří se nechtějí vázat na jediný styl. Neutrální barvy jsou univerzální a použitelné pro většinu prostředí. Používají se v nových domech, aby oslovily co nejvíce zájemců. Lidem, kteří chtějí prodat nemovitost, bývá často doporučováno, aby volili neutrální barevná řešení. Neutrální barvy umí být teplé i studené. Dodávají místnosti pohodlí, lehkost a vzdušnost.

Červená je teplá, plná energie a života. Lidé, kteří mají rádi červenou, jsou aktivní a silní, rádi mají vše pod kontrolou. Červená osobnost je dynamická a společenská, nečinnost jí připadá téměř nesnesitelná. Červenou používejte v těch místnostech, které převážně slouží k nějaké činnosti, ne k odpočinku.

Oranžová je živá a zábavná, silně působí na naše smysly a cítíme se díky ní příjemně. Oranžová je stejně živá jako červená, ale méně výrazná, je ideální pro oživení nezajímavých prostor. Oranžová osobnost je šťastná a má ráda společnost. 

Žlutá je jasná a teplá, dodává nám optimismus. Žlutá osobnost je šťastná a inteligentní, má výborné komunikační schopnosti a má ráda společnost. Žlutá domácnost naznačuje spokojený a zdravý životní styl, zdejší obyvatelé jsou plní nápadů a nadšení.

Růžová bývá spojována s bezpečím a důvěrou, jsme k ní přitahováni, když potřebujeme jistotu. Růžová osobnost je milující a konejšivá, vyjadřuje romantickou podobu lásky. Obyvatelům růžové domácnosti pravděpodobně bude záležet na ostatních a budou s nimi cítit.

Fialová je sytá, intenzivní, plná emocí a exotická, proto povzbuzuje mysl i smysly. Milovníci fialové mají rádi luxus a velkolepost. Lidé, jejichž domov je laděn do fialovat, jsou silné osobnosti. 

Zelená je konejšivá, svěží a čistá, je to barva přírody a růstu, proto je nesmírně uklidňující. Lidé mající v oblibě zelenou jsou uvolnění a bezstarostní, rái se přizpůsobí okolí. Když při zařizování použijete zelenou, dosáhnete jednoduchosti a klidu, vytvoříte si pokojné útočiště.

Modrá je uklidňující, uvolňující a konejšivá, proto vyhovuje lidem toužícím po klidu a míru. Lidé upřednostňující modrou jsou intelektuálně zaměření nebo tvůrčí. Modrá prospívá očím i nervům, proto se výborně hodí do ložnic a dalších odpočinkových prostor.

Černá a bílá. Lidé používající tyto barvy chtějí dosáhnout jednoduchosti a čistoty. V nepřítomnosti barev nabývají na významu tvar a struktura předmětů.

Milovníkům neutrálních odstínů záleží na nezávislosti. Nechtějí se nechat někam zaškatulkovat. Neutrální barvy umožňují přizpůsobivost.